امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه صندوق نوآوری و شکوفایی، پارک علم و فناوری البرز ،دانشگاه خوارزمی وصندوق پژوهش و فناوری البرز

۲۴ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۹ کد : ۳۹۳۸۰ رشد
مراسم امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه صندوق نوآوری، پارک علم و فناوری البرز ،دانشگاه خوارزمی وصندوق پژوهش و فناوری البرز  روز یکشنبه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی ‌پارک علم و فناوری البرز، دکتر علی وحدت در جلسه امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه صندوق نوآوری، پارک علم و فناوری البرز ،دانشگاه خوارزمی وصندوق پژوهش و فناوری البرز  از همکاری‌ پارک علم و فناوری البرز و صندوق پژوهش و فناوری این استان برای معرفی و ارائه خدمات صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش بنیان و فناور تشکر کرد و گفت: از آذر ماه سال ۹۷ تاکنون بیش از ۱۵ هزار فقره خدمات بلاعوض در حوزه‌های مشاوره، توسعه بازار، آموزش مشاوره، مالکیت فکری و... به شرکت‌های دانش بنیان ارائه کرده‌ایم.
امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه صندوق نوآوری و شکوفایی، پارک علم و فناوری البرز ،دانشگاه خوارزمی وصندوق پژوهش و فناوری البرز

با حضور رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گرفت؛ 
امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه صندوق نوآوری و شکوفایی، پارک علم و فناوری البرز ،دانشگاه خوارزمی وصندوق پژوهش و فناوری البرز

مراسم امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه صندوق نوآوری، پارک علم و فناوری البرز ،دانشگاه خوارزمی وصندوق پژوهش و فناوری البرز  روز یکشنبه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ‌پارک علم و فناوری البرز، دکتر علی وحدت در جلسه امضای تفاهم‌نامه چهارجانبه صندوق نوآوری، پارک علم و فناوری البرز ،دانشگاه خوارزمی وصندوق پژوهش و فناوری البرز  از همکاری‌ پارک علم و فناوری البرز و صندوق پژوهش و فناوری این استان برای معرفی و ارائه خدمات صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش بنیان و فناور تشکر کرد و گفت: از آذر ماه سال 97 تاکنون بیش از 15 هزار فقره خدمات بلاعوض در حوزه‌های مشاوره، توسعه بازار، آموزش مشاوره، مالکیت فکری و... به شرکت‌های دانش بنیان ارائه کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه خدمات صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش بنیان متنوع است، به نوع همکاری این صندوق با دانشگاه خوارزمی ‌اشاره کرد و افزود: در راستای اجرای مفاد این تفاهم‌نامه و انجام توافقات مندرج در آن، باید خدمات صندوق نوآوری برای تامین سرمایه خطرپذیر موردنیاز فعالیت‌ها و طرح‌های دانش بنیان و فناورانه شرکت‌های مستقر در مراکز علمی، تحقیقاتی و رشد دانشگاه خوارزمی به شکل حضوری و یا مجازی به شرکت‌های مستقر در دانشگاه معرفی شود.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه با اشاره به خدمت گرنت تحقیق و توسعه که از سوی این صندوق به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌شود، گفت: با توجه به اینکه نیاز تحقیق و توسعه برای شرکت‌های دانش بنیان از اهمیت بالایی برخوردار است، صندوق نوآوری، گرنت تحقیق و توسعه را در دو حوزه تقاضای فناوری و عرضه فناوری طراحی کرده و مدل همکاری آن نیز به شکل سه‌جانبه میان صندوق نوآوری، شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه است.
دکتر وحدت در ادامه با اشاره به سلسله رویدادهای صندوق نوآوری و شکوفایی برای
 توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان و توسعه بازار محصولات این شرکت‌ها، گفت: ما در صندوق نوآوری طی هفته، رویدادهای مختلفی نظیر «شنبه‌های IP»، «یکشنبه‌های صادراتی»، «دوشنبه‌های استارت‌آپی»، «پیوند»، «نشست عیار» و «نشست خبرگی» با همیاری و مشارکت پارک علم و فناوری البرز را برگزار می‌کنیم تا شرکت‌های دانش بنیان و فناور را برای توسعه بازار محصولاتشان توانمند کنیم و ایده‌های فناورانه آنها را به مشتریان بالقوه و سرمایه‌گذاران خطرپذیر برسانیم و خود نیز با ابزارهای مختلف در کنار آنها بوده و در عین حال به تقویت سرمایه‌گذاری‌ها در ایده‌های فناورانه از سوی سرمایه‌گذاران خطرپذیر و شتابدهنده‌ها می‌پردازیم.


صادرات 70 میلیارد تومانی محصولات شرکت‌های دانش بنیان مستقر در استان البرز
مهدی عباسی، رئیس پارک علم و فناوری البرز نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه این پارک فعالیت خود را در سال 90 آغاز کرده است، بیان کرد: پارک البرز تاکنون از حدود هزار میلیارد تومان فروش محصولات دانش بنیان‌ و 70 میلیون دلار صادرات برخوردار بوده است.
وی با اشاره به نقش پارک علم و فناوری البرز در توسعه اشتغال در این استان، گفت: پارک البرز تاکنون موفق به ایجاد 1182 اشتغال در حوزه‌های فناوری شده است. در حال حاضر نیز از 87 شرکت مستقر در پارک برخورداریم و سعی کردیم شرکت‎هایی را در پارک مستقر کنیم که خروجی داشته باشند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز در ادامه با اشاره به افزایش فضای فیزیکی پارک، بر همکاری‌ با دانشگاه خوارزمی‌ تاکید کرد.

پرداخت 12 میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان طی سه سال اخیر

در ادامه این مراسم، دکتر علی ناظمی، ‌معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، به ساختار این صندوق اشاره کرد و گفت: صندوق نوآوری چهار ماموریت اصلی سرمایه‌گذاری، توانمندسازی، ضمانت‌نامه و ارائه تسهیلات را در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برعهده دارد و در راستای تامین مالی حوزه نوآوری کشور فعالیت می‌کند. 
وی افزود: در حال حاضر تعداد شرکت‌های دانش بنیان در کشور بالغ بر 6400 شرکت است، این شرکت‌ها از دل پارک های علم و فناوری ، دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده‌ها بیرون آمده و تشکیل شده‌اند.

اجرای طرح‌های کلان صندوق نوآوری حرکتی پسندیده است
در ادامه این جلسه عزیزاله حبیبی، رئیس دانشگاه خوارزمی‌ در مورد فعالیت این دانشگاه گفت: دانشگاه خوارزمی ‌از بستر و زمینه خوبی برای توسعه طرح‌های فناورانه برخوردار است.  
وی با اشاره به حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از طرح‌های کلان کشور در حوزه فناوری گفت: این طرح‌ها و همچنین رویدادهای بهم‌رسانی برای استارت‌آپ‌ها که از سوی صندوق نوآوری برگزار می‌شود حرکتی بسیار پسندیده است و امیدواریم این فعالیت‌ها همچنان ادامه پیدا کند.

دکتر حبیبی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم به چالش‌ها و کمبودها غلبه و از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها برای توسعه همکاری‌ها در راستای تجاری‌سازی، استفاده از اساتید، دانشجویان و هسته‌های فناور استفاده کنیم.

 آمادگی صندوق پژوهش و فناوری البرز برای همکاری با دانشگاه خوارزمی

  دکتر علیرضا باباخان مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری البرز به بازدید مسئولان این صندوق از طرح‌های مرکز نوآوری دانشگاه خوارزمی ‌اشاره کرد و گفت: از پنج طرح ارائه شده در این مرکز، بر روی دو طرح در قالب هم‌سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری صورت گرفته و تیم نیز مستقر شده است. 
وی افزود: آموزش‌هایی نیز با کمک پارک علم و فناوری البرز به تیم‌ها ارائه کرده‌ایم تا زمینه‌های تولید انبوه محصولات فناورانه برای تیم‌ها فراهم شود.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری البرز از آمادگی این صندوق برای همکاری با دانشگاه خوارزمی خبر داد و گفت: دانشگاه خوارزمی‌ از توانمندی‌های خوبی برخوردار است و خدمات توانمندسازی صندوق می‌تواند کمک کند تا اساتید دانشگاه بیشتر با حوزه سرمایه‌گذاری آشنا شوند.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: تفاهم نامه صندوق نوآوری و شکوفایی پارک علم و فناوری البرز تفاهم نامه چهار


نظر شما :