تفاهم نامه پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی و دانشگاه خوارزمی؛ پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی و دانشگاه خوارزمی برای توسعه تجاری سازی همکاری می‌کنند

۲۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۷:۳۵ کد : ۳۵۸۸۲ رشد
پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی و دانشگاه خوارزمی در راستای بهره‌مندی شرکت‌ها و هسته‌های مرکز رشد و نوآوری دانشگاه خوارزمی  از خدمات و امکانات پارک علم و فناوری البرز تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
تفاهم نامه پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی و دانشگاه خوارزمی؛ پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی و دانشگاه خوارزمی برای توسعه تجاری سازی همکاری می‌کنند

 

پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی و دانشگاه خوارزمی در راستای بهره‌مندی شرکت‌ها و هسته‌های مرکز رشد و نوآوری دانشگاه خوارزمی  از خدمات و امکانات پارک علم و فناوری البرز تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر عزیز اله حبیبی در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که با حضور مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز برگزار شد گفت: یکی از موضوعات مهم برای توسعه کشور ارتباط صنعت و دانشگاه است و در این راستا همکاری دانشگاه خوارزمی و مرکز رشد و نوآوری این دانشگاه و پارک علم و فناوری البرز می‌تواند به بسیاری از نیازها ازجمله نیازهای فناورانه صنایع و جامعه پاسخ دهد.
رئیس دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: ما باید به طبقه‌بندی‌ها در امر توسعه پژوهش در دانشگاه باهدف رفع نیازها توجه کنیم، برخی از پژوهش‌ها بنیادی، برخی توسعه‌ای و برخی کاربردی و فناورانه هستند. در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی و پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری  در راستای نیازهای کشور مسئله محور و مأموریت گرا شده‌اند و این اتفاق خوبی است.
وی گفت: در حال حاضر باید به نیازهای صنایع پاسخ بدهیم چراکه توان و ظرفیت خوبی در این زمینه‌ها داریم. این موضوع باوجود هزاران دانشجو و دانش‌آموخته تحصیلات تکمیلی امکان پذیر است و می‌توان رساله‌ها و پایان‌نامه هارا به این سمت سوق داد.
رئیس دانشگاه خوارزمی بر چالش‌های موجود در توسعه علمی و استفاده از فناوران و پژوهشگران اشاره کرد و گفت: همه مسئولان باید برای حمایت از جامعه علمی تلاش کنند و برای مبارزه با فسادهای سازمان‌یافته که بعضاً در کشور وجود دارد همت کنند تا بتوان برای اهداف و مأموریت‌هایی که نظام در این راستا حرکت می‌کند و دغدغه دارد جامه عمل پوشید.
وی با اشاره به موضوع مهم مهارت‌آموزی گفت: موضوع مهارت‌آموزی یکی از موضوعاتی است که دانشگاه توجه ویژه‌ای به آن دارد و تلاش می‌کنیم برای توسعه مهارت‌آموزی و اشتغال پذیری دانشجویان و دانش‌آموختگان آن را توسعه بدهیم.
دکتر عزیزی به همکاری خوب دانشگاه خوارزمی و مرکز رشد نوآوری این دانشگاه و پارک علم و فناوری البرز اشاره کرد و گفت: امضای تفاهم‌نامه مرکز رشد نوآوری دانشگاه با پارک علم و فناوری استان نیز علاوه برافزایش هسته‌ها و شرکت‌های فناور دانشگاه، روند تجاری‌سازی و رفع نیازهای صنایع استان را سرعت خواهد بخشید.
وی بر تشکیل کمیته اجرایی مشترک در اسرع وقت اشاره کرد و گفت: امیدواریم باکار و تلاش جهادی بتوانیم به چالش‌ها و کمبودها غلبه کنیم و همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها را برای توسعه همکاری‌ها در راستای تجاری‌سازی، استفاده از اساتید، دانشجویان و هسته‌های فناور فراهم نماییم.
مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیت‌های خوب علمی و پژوهشی و همچنین نیروی انسانی دانشگاه خوارزمی گفت: وجود دکتر حبیبی به‌عنوان رئیس دانشگاه خوارزمی که از نیروهای جهادگر هستند و همچنین دکتر شنبه زاده معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه که از چهره‌های مؤثر علمی و پژوهشی هستند ما را در امر توسعه علم و فناوری استان بیش از هرزمانی امیدوار می‌کند.
وی با اشاره به اینکه توسعه فناوری و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور  با راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان سرعت گرفته گفت: کنارهم قرار گرفتن مراکز علمی و فناوری و دانشگاهی و تعامل این مراکز با صندوق‌ها و مراکز رشد به توسعه و تکمیل اکوسیسم نوآوری و کارآفرینی استان کمک می‌کند.
گفتنی است مهندس محمد علیزاده رئیس هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری استان البرز نیز در این نشست گزارشی از برنامه‌های صندوق ارائه کرد.

text to speech icon

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز فوتسال جام شهدای جهاددانشگاهی تفاهم نامه


نظر شما :