به بهانه چهارمین سال تأسیس؛

«استودیو مبین» جهاددانشگاهی؛ مرکزی برای تولیدات چندرسانه‌ای قرآنی

۰۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۵ کد : ۳۳۸۲۸ مبین تاپ خبر
استودیو مبین یکی از دستاوردهای سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی است که از سال ۹۶ با هدف تولیدات چندرسانه‌ای در حوزه‌های مختلف قرآنی آغاز به فعالیت کرده است.
«استودیو مبین» جهاددانشگاهی؛ مرکزی برای تولیدات چندرسانه‌ای قرآنی

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور  وابسته به جهاددانشگاهی؛ محمد خرمی‌فر، سرپرست استودیو مبین سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با ارایه گزارشی از فعالیت چهار ساله این استودیو گفت: در این مرکز تولیدات چندرسانه‌ای سعی کرده‌ایم با استفاده از با کیفیت‌ترین امکانات و تجهیزات به تولید تصویری در حوزه های مختلف قرآنی و فرهنگی بپردازیم. ظرفیت این استودیو در خدمت تولید محتوای تصویری و صوتی در مراکز سازمان قرآنی دانشگاهیان و خبرگزاری ایکنا است. همچنین، برنامه‌هایی برای پخش از شبکه‌های مختلف صدا و سیما در این استودیو تهیه و تولید می‌شود.

خرمی‌فر درباره تولیدات این استودیو، افزود: تولید محتواهای آموزش الکترونیک با توجه به شرایط جدید تعلیم و تربیت و انتقال بخش زیادی از آموزش‌ها به فضای مجازی و ضرورت تولید محتواهای آموزشی مناسب، همچنین تولید محتوای «ال ام اس» برای دوره‌های متنوع با استفاده از ظرفیت استودیو، تولید برنامه‌های گفت‌وگومحور، تیزرهای تبلیغاتی، تولید بخش‌های خبری تصویری و ارائه به شبکه قرآن و معارف سیما، تهیه و ساخت برنامه‌های مناظره‌ای و میزگردی متناسب با جدیدترین رویدادهای قرآنی جامعه به صورت تولیدی و زنده و ... از جمله فعالیت‌های انجام شده از سوی استودیو مبین است.

وی تصریح کرد:  در این مرکز تولیدات چندرسانه‌ای از به‌روزترین سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای استودیویی در زمینه تولیدات صوتی و تصویری بهره‌مند هستیم. طی تعامل و تفاهم‌نامه با نهادها، ارگان‌ها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها از جمله آموزش و پرورش در قالب تهیه برنامه‌های آموزشی و گفت‌وگومحور، سازمان نظام پزشکی برای انتخابات نظام پزشکی، سازمان امور مالیاتی و سایر نهادها و ارگان‌ها به تولید فرهنگی متناسب با نیازهای نهادهای همکار می‌پردازیم.

خرمی‌فر اضافه کرد: نه تنها ارگان‌ها و سازمان‌ها، بلکه هر فرد حقیقی نیز بنا بر نوع توانمندی خود می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند. همواره سعی ما بر این است که بهترین امکانات را با کمترین هزینه‌ها به مخاطبان ارائه کنیم، موضوعی که وجه افتراق این استودیو با استودیوهای دیگر است.

وی با تأکید بر اینکه منعی در ضبط برنامه‌ها و بلکه تنوع برنامه‌ها چون ساخت تیزر تبلیغات، تیزر تلویزیونی، تهیه و تولید مناظره‌ها و مباحثه‌های علمی و گفت‌وگو محور و ... نیست، افزود: استودیو به کروماکی، یکی از بنیادی‌ترین تکنیک‌های جلوه‌های بصری یا ویژوال‌افکت تجهیز شده است. همچنین مخاطبان می‌‎توانند از فضای دکورهای استودیو برای ساخت برنامه‌هایشان بهره‌مند شوند یا اقدام به طراحی دکوری متناسب برای برنامه مورد نظر، کنند.

خرمی‌فر درباره برنامه آینده استودیو مبین بیان کرد: هرجا که خدماتی ارائه می‌شود، برای بهتر شدن گام برمی‌دارد و این استودیو نیز از این امر مستثنی نیست، با این وصف برای گسترش و توسعه زیرساخت‌ها و نیروی انسانی تلاش می‌کنیم تا شاهد تولیدات به‌روز و استاندارهای تلویزیونی باشیم.

text to speech icon

کلید واژه ها: استودیو مبین تولیدات چندرسانه‌ای قرآنی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور


نظر شما :