با هدف ترویج قرآن به واسطه زبان هنر

مجموعه نمایشگاه‌های ملکوت برگزار می‌شود

۰۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۵۵ کد : ۳۲۳۴۸ مرکز دانشجویی تاپ خبر
مجموعه نمایشگاه­‌های ملی و بین‌المللی ملکوت به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شود.
مجموعه نمایشگاه‌های ملکوت برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، لاله شکورشهابی؛ مدیر اداره ترویج سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور در گفت‌وگو با ایکنا اعلام کرد: سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با هدف ترویج قرآن به واسطه زبان هنر  و خلاقیت‌های هنری و به جهت تقویت مناسبات و تعاملات هنری، رسانه‌ای و تبلیغاتی میان دانشگاهیان و نخبگان در سطح ملی و بین‌المللی با محوریت قرآن کریم، مجموع نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی ملکوت را برگزار می‌کند.

شهابی افزود: حمایت از هنرمندان جوان و مستعد و تشکیل شبکه‌ای از هنرمندان جوان و نمایش آثار هنرمندان حوزه­‌های خوشنویسی و نقاشی‌خط، نگارگری، نقاشی، تایپوگرافی و عکاسی در زمینه‌های قرآنی در سطح ملی و بین‌المللی از جمله رویکردهایی هست که در برگزاری این نمایشگاه‌ها مدنظر است.

مدیر اداره ترویج سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور گفت: با توجه به تجربه‌ای که این سازمان در برگزاری رویدادهای متعدد فرهنگی و هنری در بیش از یک دهه فعالیت‌های خود داشته است، امید می­رود طرح ملکوت بتواند در راستای شناسایی و شبکه‌سازی هنرمندان قرآنی نقش شایان توجهی را اعمال کند.

شهابی در خصوص برنامه‌های در حال اجرای این اداره افزود: در حال حاضر جشنواره ملی کتابت قرآن کریم در حال اجراست که مرحله داوری آن ۲۹ خردادماه برگزار و اعلام نتایج و مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان این جشنواره تیرماه برگزار خواهد شد.

وی درباره برنامه‌های آینده این اداره گفت: فراخوان اولین نمایشگاه از مجموعه نمایشگاه‌­های ملکوت با موضوع نگارگری قرآنی در هفته اول تیرماه منتشر و طبق پیش­‌بینی‌­ها این نمایشگاه اواخر تیرماه و در دهه ولایت و امامت به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها: ملکوت نمایشگاه­‌های ملی و بین‌المللی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور


نظر شما :