سلسله نشست‌های تخصصی «کاربردی سازی مطالعات قرآنی» برگزار می شود

۰۷ آبان ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۵ کد : ۲۴۲۲۰ مطالعات
سلسله نشست‌های تخصصی «کاربردی سازی مطالعات قرآنی»، به همت مرکز مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم سازمان قرآنی دانشگاهیان و با همکاری خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) در بازده­ی آبان تا دی ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.
سلسله نشست‌های تخصصی «کاربردی سازی مطالعات قرآنی» برگزار می شود

مهدی گلدوزها، مدیر مرکز مطالعات میان­ رشته­ ای قرآن کریم در این خصوص اظهار داشت: ایده­ تولید علوم قرآن بنیان، یکی از جدی­ ترین مطالبات رهبری از جامعه­ قرآنی کشور است که تلاش­های گسترده ای نیز برای تحقق آن صورت گرفته است. به­ رغم این تلاش­ ها اما به نظر می­ رسد پاره­ ای از ملاحظات، در این راستا مورد توجه قرار نگرفته است. یکی از این ملاحظات که بی­ توجهی عمده­ ای نیز بدان شده است، حوزه­ «کاربردی سازی مطالعات قرآنی» است. عمده­ پژوهش­ های قرآنی عصر حاضر عمدتاً به مباحث بنیادین و نظری می­ پردازند و به همین خاطر تقریباً کتاب و نظریه­ مؤثری که باعث حضور معارف قرآنی در زندگی فردی و اجتماعی و مسائل آن‌ ها شود تاکنون نگارش نیافته است. ناظر به این خلأ، مرکز مطالعات میان­ رشته­ ای قرآن کریم سلسله نشست­ هایی را با حضور صاحب­ نظران قرآنی تشکیل داده است تا از این طریق علاوه بر شناخت ظرفیت­ های کاربردی سازی مطالعات قرآنی، به بررسی چالش­ ها و راهکارهای این حوزه بپردازد.

به گزارش روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، مدیر مرکز مطالعات میان­ رشته ­ای قرآن کریم گفت: موضوعات این نشست­ ها به ترتیب عبارت‌اند از: ضرورت و معنای کاربردی سازی در مطالعات قرآنی، راهکارها و الزامات کاربردی سازی مطالعات قرآنی، چالش­ های کاربردی سازی مطالعات قرآنی، ظرفیت های کاربردی سازی مطالعات قرآنی، گستره و دامنه کاربردی سازی در مطالعات قرآنی، رابطه­ میان­ رشتگی و کاربردی سازی مطالعات قرآنی، جایگاه مسئله شناسی در کاربردی سازی مطالعات قرآنی، نقش آموزش عالی در حوزه­ کاربردی سازی مطالعات قرآنی، راهکارهای آموزش عالی در حوزه کاربردی سازی مطالعات قرآنی و نقش مدیریت پژوهش در حوزه کاربردی سازی مطالعات قرآنی که با حضور و ارائه اساتیدی چون دکتر عبدالهادی فقهی زاده، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر علیرضا قائمی نیا، دکتر سید هدایت جلیلی، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر محمد علی رضایی اصفهانی، دکتر هادی رهنما، دکتر درزی، دکتر احد فرامرز قراملکی، دکتر سید حمیدرضا میرعظیمی، دکتر مقصود فراستخواه و حجت‌الاسلام‌ و المسلمین حمید محمدی در بازه­ آبان لغایت دی­ ماه 1399 برگزار خواهد شد.

گلدوزها افزود: این سلسله نشست­ ها از هفته دوم آبان شروع و به صورت هفتگی تا پایان دی 1399 به دو صورت مجازی و حضوری برگزار خواهد شد. شرکت در این نشست­ ها، برای کلیه­ علاقه مندان رایگان است و امکان حضور مجازی در این نشست­ ها از طریق لینک اینستاگرامی iqnanews@ وجود دارد.

لازم به ذکر است مدرک رسمی جهاددانشگاهی برای حضور در این نشست­ها صرفاً برای افرادی صادر خواهد شد که از طریق شماره 66951157 اقدام به ثبت نام نموده و حداقل در هفت نشست شرکت کرده باشند.

کلید واژه ها: سلسله نشست‌های تخصصی کاربردی سازی مطالعات قرآنی مرکز مطالعات میان­ رشته­ ای قرآن کریم


نظر شما :