اختتامیه جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه ای مبین ۲۳ دی برگزار می شود

۲۱ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۳ کد : ۱۵۰۲۴ ایکنا
مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه ای مبین که با رویکرد دینی و قرآنی در پنج بخش مجزا توسط مرکز تولیدات چندرسانه ای قرآنی جهاد دانشگاهی (مبین) برگزار شد، روز دوشنبه ۲۳ دی ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.
اختتامیه جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه ای مبین ۲۳ دی برگزار می شود

جواد نصیری، دبیر جشنواره فیلم 114 ثانیه ای مبین، در گفتگو با خبرنگار ایکنا ضمن اعلام این مطلب گفت: هئیت های انتخاب در آذر ماه گذشته و هیئت داوری نهایی در روز 15 دی ماه تشکیل جلسه دادند و آثار برتر را در رشته های مختلف این جشنواره انتخاب کردند.

وی افزود: در مجموع 244 اثر در مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره واصل شد که پس از بررسی و مرحله نخست انتخاب، 47 اثر به مرحله دوم و داوری نهایی راه یافتند که هم اکنون در رشته های مختلف برگزیدگان مشخص شده اند.

مدیر مرکز تولیدات چندرسانه ای قرآنی جهاد دانشگاهی (مبین) تصریح کرد: در مجموع استقبال از این جشنواره در نخستین دوره برگزاری خوب بوده و از آنچه ما در پیش بینی های خود مطرح کرده بودیم بسیار بالاتر بود. به ویژه در بخش آثار حرفه ای که فیلم سازان خوبی در جشنواره شرکت کردند.

نصیری اظهار کرد: برخلاف پیش بینی ما استقبال در بخش تلفن همراه و دانشجویی چندان مورد رضایت نبوده است و باید به دنبال علت های آن باشیم. به ویژه برای بخش دانشجویی که در جهاد دانشگاهی قصد داریم به سمت راه اندازی باشگاه فیلم سازی دانشجویی و برگزاری کارگاههای آموزشی ساخت فیلم کوتاه حرکت کنیم.

این عضو شورای سیاستگذاری جشنواره با بیان زمان و مکان مراسم اختتامیه، گفت: روز دوشنبه 23 دی ماه از ساعت 15 الی 17 در محل سالن استاد جلیل شهناز واقع در طبقه دوم خانه هنرمندان ایران مراسم اختتامیه را برگزار خواهیم کرد و طی آن از فیلمسازان برتر تجلیل خواهد شد.

یادآور می‏شود، حجت‏الاسلام و المسلمین سیدمحمدحسین نواب، هادی نائیجی، ابوالقاسم رئیسی و بهروز شعیبی به عنوان هیئت داوران نخستین جشنواره فیلم 114 ثانیه‏ای مبین آثار راه‏یافته به مرحله نهایی را به قضاوت نشستند.

این جشنواره با موضوعات سبک زندگی و آموزه‌های اخلاقی، قصص قرآن، ایثار و شهادت، سیمای پیامبر اسلام (ص)، نیکی به پدر و مادر و صله رحم، نماز و واجبات الهی، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال و معاملات اسلامی، انفاق، جهاد، پوشش و عفاف، توجه به محیط زیست، آسیب‌‏های اجتماعی و یا در بخش‏های جنبی آن با عنوان تربیت فرزند و دانشجویی برگزار شد که استقبال بسیار خوبی از آن صورت گرفت.

کلید واژه ها: مراسم اختتامیه جشنواره فیلم 114 ثانیه ای مبین جهاد دانشگاهی


نظر شما :